Ul Pszczelinka - wersja exelent XL

Ul zbudowany jest z PLASTRA HODOWLANEGO składającego się z czterdziestu czterech modułów ułożonych jeden na drugim przypominającym swoim kształtem plaster miodu. Tak ułożone elementy tworzą 990 kanałów gniazdowych.
Ponadto w skład ula wchodzi skrzynka wykonana z wysokiej jakości drewna z najwyższą starannością co zapewnia wieloletnie użytkowanie. Zastosowanie skrzynki drewnianej chroni i izoluje proces zasiedlania kanałów gniazdowych oraz nadaje sztucznym siedliskom estetyczny wygląd. Dodatkowo zastosowano nóżki dzięki, którym możemy z łatwością ustawić ul oraz ramkę z siatką, dzięki której pracujące pszczoły są zabezpieczone przed ptactwem, które w skrajnych przypadkach mogą wyrządzić szkody w populacji pszczół samotnic.
Uzupełnieniem Ula jest Pudełko wylęgowe wykonane z tektury. W/w pudełko służy do przechowywania kokonów wydobywanych z PLASTRA HODOWLANEGO w okresie jesienno-zimowym. Kokony przechowywane w pudełku z tektury mają idealne warunki by w świetnym stanie doczekać wiosny. Po zerwaniu zabezpieczenia wykluwające się pszczoły mogą swobodnie wyjść z pudełka.